Denk en maak mee: leven in een gezin met weinig geld

Hoe is het om te leven in een gezin dat onder de armoedegrens leeft? Hoe kun je die ervaring delen zonder haar te versimpelen? Voor een artistiek onderzoeksproject zoekt Frouwke Florentina mensen met geleefde ervaring die willen meedenken én meedoen in vijf ‘maaksessies’.

Frouwke Florentina is kunstenaar. “Ik heb armoede geleefd binnen mijn gezin, waar spanningen, schaamte, maar ook veerkracht en creativiteit samenkomen. Vanuit die ervaring onderzoek ik hoe de binnen- en buitenwereld van een gezin invoelbaar gemaakt kan worden via ervaringskunst.”
De roman Ik blijf! van Frouwke is een vertrekpunt voor het artistiek onderzoek.

Dit onderzoek, in een samenwerking met onderzoekers van de Universiteit Utrecht en multidisciplinair kunstenaar Dewi Verf, vormt de basis voor een ervaring waarin bezoekers de leefwereld van een gezin kunnen binnenstappen.

Wat gaat er gebeuren?

Werken vanuit het dagelijks leven binnen een gezin: relaties, routines, druk en veerkracht. In deze eerste fase onderzoeken we samen: wat moet invoelbaar gemaakt worden? In maaksessies vertalen de deelnemers ervaringen naar kleine ruimtelijke en zintuiglijke kunstexperimenten – verhalen die je kunt zien, horen of fysiek ervaren.

Praktisch

  • 5 sessies van ± 2 uur
  • Data (donderdagen): 7 mei, 28 mei, 18 juni, 2 juli, 16 juli
  • Middag: 11:00 – 13:00
  • Vergoeding: € 30 per sessie (plus lunch)
  • Materialen zijn aanwezig

Voor elke maaksessie krijg je een vraag of thema mee. Dit vormt het vertrekpunt voor het werken tijdens de sessie. Een week van tevoren ontvang je concrete informatie over de maaksessie. Je hoeft niks voor te bereiden, maar dan kan je alvast nadenken over het onderwerp.

Wil je meedoen of meer weten? Stuur een bericht naar frouwkeflorentina@gmail.com

Lees meer over het werk van Frouwke

Ontwerp en webdevelopment door BuroBureaux